تبلیغات متنی
آپلود عکس با لینک مستقیم
نقش برجسته سفالی
سفال برجسته
سفال نقش برجسته
عرقیات
خرید ریتم کرگ و یاماها
گنج يابی
کتاب اسرار و علائم نشانه ها

قالب وبلاگ
قاصدون
خريد بک لينک قوی
دفتر
خريد کتاب گنج يابی
آپلود عکس
رویش بلاگ | ساخت وبلاگ ایرانیکتاب اسرار و علائم نشانه ها
خرید بک لینک
پیش بینی فوتبال
خرید بک لینک
Türk Seks Filmi
تخته نرد
تخته نرد شرطی
باستان شناسی
چهار برگ انلاین
بلک جک آنلاین
بازی انفجار شرطی
بازی حکم آنلاین
پاسور بازی آنلاین
بازی پوکر
سنگ کاغذ قیچی
بازی رولت
بازی ماشین اسلات
پیش بینی فوتبال میکس
تخته نرد
پیش بینی فوتبال
طراحی سایت در کرج
دانلود رمان عاشقانه
دانلود فیلم
بازاریابی شبکه ای
رسیدن
گنح یابی
مجله پزشکی
رمان عاشقانه
خرید پروژه آماده
عکس مدل لباس
واینر ایرانی | دابسمش ایرانی | ویدیو فان
بهترین سایت های شرط بندی ایرانی

بدون عکس‌های فجیع هم می‌توان یک حادثه را پوشش رسانه‌ای داد

[ad_1]

جامعه مجازی روابط عمومی – روابط عمومی , ارتباطات , رسانه

دکتر مریم سلیمی، پژوهشگر ارتباطی و تصویری و مدرس دانشکده ارتباطات گفت: نحوه پوشش حادثه تروریستی تهران در مطبوعات داخلی حکایت از نوعی بلوغ در مطبوعات کشور دارد که توانسته اند بدون تمرکز بر عکس های فجیع به پوشش رسانه ای یک حادثه فجیع اقدام کنند.

 

این مدرس دانشکده های هنر و ارتباطات دانشگاه سوره بیان کرد: بررسی صفحات اول روزنامه های داخلی و خارجی حکایت از آن دارد که عمده آن ها با نگاه انسانی و اخلاقی به پوشش حادثه تروریستی تهران پرداختند.

 

سلیمی با بیان اینکه از جمله اصول روزنامه نگاری بحران کمک به بهبود شرایط و داشتن نگاه انسانی و اخلاقی به حوادث بحرانی است اظهارداشت: عمده رسانه های خارجی تلاش کردند تا در پوشش حادثه تروریستی تهران ، اخبار خود را با تصویر نجات یک کودک همراه کنند.

 

وی با بیان اینکه انتخاب این عکس حکایت از موضع همدلانه عمده رسانه های خارجی با مردم ایران دارد گفت: انتخاب این عکس با رعایت اصول روزنامه نگاری بحران در اکثر رسانه های جهان صورت گرفته است.

 

این مدرس دانشگاه توجه جهانی به عکس نجات کودک و مقایسه آن با واکنش های دنیا به عکس مرگ آیلان کُردی کودک سه ساله پناهجوی سوری در ساحل بدروم ترکیه را حکایت از آن دانست که گاه پذیرش تلخی برخی حوادث، به یاری کودکان حاضر در حوادث، جنبه معصومانه، انسانی و همدلانه تری به خود می گیرد.

 

سلیمی گفت: از سویی با معصومیتی که در کودکان دارد وجود آن ها در تصاویر از اثرگذاری بیشتری برخوردار است.

وی افزود: عکس های بسیاری از صحنه های نجات کودک منتشر شده ولی تصویری مورد توجه و اقبال جهانی قرار گرفته که لحظه قطعی و اوج حادثه نجات را نشان می دهد.

 

سلیمی یادآور شد: کمتر روزنامه ای را در پوشش این حادثه در جهان می توان سراغ گرفت که از عکس فجیع برای پوشش حادثه استفاده کرده باشد.

وی عنوان کرد: نگاهی به صفحه اول روزنامه های داخلی نیز نشان می دهد که عمده آن ها همین نگاه را در پیش گرفته و برخی نیز در پوشش تصویری حادثه، نیم تای بالای صفحه اول خود را به صحنه نجات کودک اختصاص داده اند که از این جمله می توان به روزنامه های شهروند، اعتماد، اطلاعات، جام جم، خراسان، دنیای اقتصاد و… اشاره کرد.

 

این پژوهشگر ارتباطی و تصویری خاطرنشان کرد: تعداد کمی از رسانه های داخلی در فردای روز حادثه در نیم تای بالای صفحه اول خود از عکس فجیع استفاده کرده اند که در این لیست می توان به روزنامه های آفتاب، جمهوری اسلامی، کیهان و آرمان امروز اشاره کرد .رسانه های داخلی ثابت کردند بدون عکس فجیع هم می توان حوادث فجیع را پوشش داد.

 

وی گفت: نحوه پوشش حادثه تروریستی تهران در مطبوعات داخلی حکایت از نوعی بلوغ در مطبوعات کشور دارد که توانسته اند بدون تمرکز بر عکسهای فجیع به پوشش رسانه ای یک حادثه فجیع اقدام کنند.

 

سلیمی ضمن تأکید بر لزوم پایبندی مطبوعات به اصول روزنامه نگاری بحران در شرایط بحرانی و ضرورت آشنایی با این اصول، از دفتر مطالعات رسانه ها و سایر مراکز علمی و پژوهشی رسانه ای خواست تا با برگزاری نشست هایی به بررسی ابعاد رسانه ای این حادثه بپردازند.

 

منبع: بولتن نیوز

نوشته بدون عکس‌های فجیع هم می‌توان یک حادثه را پوشش رسانه‌ای داد در جامعه مجازی روابط عمومی منتشر شده است.

[ad_2]
لینک منبع از جامعه مجازی روابط عمومی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*